Podmenu
jesteś tutaj: strona główna >


Relacja z VII edycji Międzynarodowej Konferencji ,,Zarządzanie Międzykulturowe?

 

VII Międzynarodowa Konferencja „Zarządzanie Międzykulturowe” odbyła się w tym roku w Łodzi, Warszawie i Wrocławiu w dniach 21-25 listopada. Wśród uczestników kongresu gościliśmy wielu znamienitych specjalistów ze Stanów Zjednoczonych, Meksyku, Ukrainy i Polski.  

W trakcie konferencji dobyło się dziewięć paneli tematycznych w tym panel praktyków. Wśród rozważań o znaczeniu i sposobach komunikacji międzykulturowej, globalizacji rynku pracy czy handlu międzynarodowym nie zabrakło wymiany cennych uwag z zakresu zarządzania w przedsiębiorstwach międzynarodowych. Przyglądano się między innymi roli menedżera w budowaniu zróżnicowanych kulturowo zespołów projektowych, wpływowi kultury narodowej na kulturę organizacyjną a także mobilności zasobów ludzkich w globalnych korporacjach. Wiele miejsca poświęcono również zaprezentowaniu najnowszych badań w obszarze mediów społecznościowych jako narzędzia komunikacji z wielojęzycznym Klientem.

Wygłoszone referaty, prezentacje, a przede wszystkim ożywione dyskusje przybliżyły nas do zrozumienia wyzwań i zagrożeń jakie niesie ze sobą globalizująca się rzeczywistość. Cieszymy się, iż także tym razem kongres stworzył sposobność do transferu wiedzy i doświadczeń między środowiskiem akademickim i przedstawicielami świata biznesu.

Konferencji towarzyszyło wydanie Studiów z zarządzania międzykulturowego (7pkt) oraz Journal of Intercultural Management (5pkt).

Kolejna edycja "Intercultural Management Congress" odbędzie się za rok.

Serdecznie zapraszamy.